Наразі ще не подано жодної петиції

Історична довідка

         Шершні - мальовниче село, розташоване на правому березі річки Південний Буг в лісостеповій смузі Правобережної України. Воно знаходиться за 20 км від залізничної станції  Гнівань, за 4 км від районного центру смт.Тиврів.

        Село Шершні межує з Сутисками  на півночі,  Тивровом на сході,  Василівкою на південному сході, Борсковом на заході, на півдні шершнівські землі межують з землями села Іванківці.

В Шершнях  здавна вирощують багато видів зернових, зернобобових культур, картоплю, буряк. На шершнівських горбах добре ростуть та дають гарні врожаї плодово-ягідні  культури волоські горіхи.

Село Шершні славиться пам’ятниками природи, історії та культури, працьовитими і талановитими людьми.

Жителі села мріяли про самостійність. Мрія стала реальністю, коли в лютому 2000 року КСП «Зоря» реорганізовано у виробничий сільськогосподарський кооператив «Зоря», розмір земельних паїв становив 4.95 га і був найбільшим у районі. У 2001 році переважна більшість земель села Шершнів увійшло до складу СФГ «Родина». Члени господарства перші у районі отримали державні акти про право власності на землю. Керував господарством Грищук Костянтин Васильович.

В час відродження у щедрої  Шершнівської землі з’явився  новий господар – Малюта Володимир Данилович. В березні 2001 року він створив селянсько-фермерське господарство «Володимир», яке на даний момент включає близько 917 га. землі. На 600 га сіють зернові. Разом з тим розвивається тваринництво.  Господарство включає  160 голів ВРХ, в тому числі – 100 дійних корів. Господарство використовує в межах 30% майнових паїв шершнян.

           В 2001 році відкрито акціонерне товариство «Шершнянський консервний завод» керівником якого став директор ВАТ «Гніванський кар’єр» Берещук В.О.. Сьогодні це ПВКП «Шершнянський консервний завод», де налагоджено виробництво, хоч працює завод сезонно.

        У 2002 році розширено торгівельну мережу в селі, відкрито два торгівельні павільйони (приватні підприємці Т.М.Верблян і В.Ф.Горбачонок). В 2007 році проведена реконструкція магазину продовольчих товарів за ініціативи голови правління Тиврівської

райспоживспілки Кухарук Л.В., виділено окрему групу торгівлі промисловими товарами у Шершнях.

            З метою відродження садівництва на землях Шершнів у 2006 році створено ФГ «Ростіна і В» голова якого є Верблян Тетяна Милославівна. Членам господарства було виділено 11га земель запасу, де було посаджено яблуневий сад. В 2007 році Тетяна Милославівна  орендувала  земельні паї жителів села  Гута-Шершнівська. Було закладено ще один сад – висаджено саджанці яблунь, черешень, вишень.

           Довгий час проблемою для нашого села була відсутність прямого сполучення з смт. Сутиски (не було мосту через річку Південний Буг). В 2004 році відбулось урочисте відкриття малого автошляхового розбірного мосту через річку Південний Буг.

           Напередодні  новоріччя 2006 року у селі запалав факел блакитного палива. Завдяки спільним зусиллям на протязі 8 календарних місяців було здано в експлуатацію

3 км 200 м підвідного газопроводу високого тиску та 16 км 900 м вуличних мереж у Шершнях. У 2008 році побудовано підвідний газопровід середнього тиску до с. Гута-Шершнівська  та повністю газифіковано населений пункт.

          Значних змін зазнала Шершнівська школа.

  В результаті атестації у 1997 році її присвоєно звання «навчально-виховний заклад ІІ категорії і середнім рівнем засвоєння програмованого матеріалу».

 Проведені капітальні ремонти, зроблено водяне опалення, підведено природний газ.

         На високому рівні працює в Шершнях клуб - завідуюча  Ружило Тетяна Миколаївна, сільська бібліотека – завідуюча Токар Тетяна Петрівна, фельдшерсько-акушерський пункт – завідуюча Ковальчук Наталія Станіславівна, відділок зв’язку – завідуюча Франко Наталія Олександрівна.

Рішенням 11сесії 23 скликання обласної ради в 1999 році пам’яткою природи місцевого значення визнана Шершнівська скеля. Вона є місцем зростання рідкісних ксерофітних угрупувань рослин.

У 1993 році на сільському цвинтарі з’явилась могила і надгробний хрест, як знак всенародної трагедії і данина пам’яті жертвам Голодомору 1932-1933 років. У 2009 році у центрі села відкрито пам’ятний знак жертвам Голодомору і політичних репресій. Кошти на виготовлення і встановлення монумента виділили Кушнір Василь Іванович - депутат районної ради народних депутатів, Малюта Володимир Данилович -  голова СФГ «Володимир». Реконструйовано пам’ятник односельчанам, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни. 

 

На території Шершнівської сільської ради проживає 12 багатодітних сімей. З них дві багатодітні матері, а саме: Козак Людмила Анатоліївна та Тоцька Ганна Василівна представлені до відзначення державною нагородою України.

19 травня 2011 року відбулося традиційне нагородження переможців районних, обласних олімпіад та призерів обласного етапу Малої академії наук. Перше місце у рейтингу учнів ліцею виборола учениці ІІ курсу природничого факультету Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки Шакаєва Інна Сергіївна - наша Шершнівська дівчинка з феноменальним розумовим розвитком, високим інтелектом, унікальними здібностями і надзвичайно працелюбна.

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація